MŮJ PŘÍBĚH

Jsem houslista, skladatel a producent, který se vyznačuje tím, že kombinuje housle s elektronickou hudbou.

Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka a student skladby na Pražské konzervatoři.

Společně s DJ Jamalem jsme v roce 2007 založili projekt The Unique - spojení houslisty a DJe se zaměřením na Hip Hop. V současné době jsem navázal úzkou spolupráci s DJ Akvamenem nebo DJ Alexem a vystupuji především v pražských klubech. Také jezdím hrát po republice a mnohokrát jsem vystupoval v zahraničí. Jsem členem několika smyčcových souborů např. Tylečkovo sexteto, Electroshock, nebo The Unique Vibes Quartet. 

Působím v několika kapelách jako např. kapela Romana Tomeše, The Grog - kde hrajeme irskou hudbu, kapela zpěvačky Yanny a občas se objevím v kapele Jakuba Děkana.

 Jako výpomoc působím v Plzeňské filharmonii a Karlovarském Symfonickém Orchestru.

 

Dětství

Všechno to začalo v roce 1997. Už jako malý jsem projevoval známky hudebního nadání a tak mě rodiče přihlásili do ZUŠ v Karlových Varech. Chodil jsem na přípravný kroužek, kde jsme zpívali a trénovali rytmus. Po půl roce jsme si měli vybrat hudební nástroj, a tak jsem prý přišel domů a rodičům oznámil, že budu hrát na housle. Byla to má vlastní volba.

Přibližně o rok později jsem přestoupil do ZUŠ v Ostrově, kde jsem studoval housle u Jiřiny Bryjové až do roku 2007 . Jako malý jsem také projevoval snahy o malování, skládání básniček a také o skladbu hudby. Bylo mi 8 let a o hudební teorii jsem nevěděl vůbec nic, takže jsem si jen zapisoval melodické nápady, později jsem s tím skončil.

malej pánDSC_0287

Přestože jsem během těch let vyhrával okresní a krajské soutěže, nikdy jsem ani nepomyslel na kariéru houslisty. Od mých 12 -14 let mě nezajímalo nic jiného, než být venku s kámošema, jezdit na biku a poslouchat hip hop. 

DSC01549

Tommy mě vždycky hudebně obrovsky inspiroval už od dob naší puberty. Člověk s největším přehledem o současné hudbě a nových hudebních směrech co znám.

Období 66 records - vznik The Unique

Když mi bylo asi 12 let, můj brácha Jirka mi ukázal program na tvorbu hudby na počítači. Jelikož jsem měl v té době rád hip hop, začal jsem dělat své první beaty. Oslovil jsem tehdy rapera jménem Saiv. Byl součástí tehdejší partičky okolo studia 66 records v Novém Sedle. Zde působily 2 kapely: Wicemene (Smouk, Property, Karlos, Dj Jamal) Stoprocent (Saiv & Ey-Jay) a MC Rush . Díky Saivovi jsem se dostal mezi kluky a seznámil se tak s nahráváním ve studiu. 

DSC09554OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jednoho dne jsem přinesl housle do studia a začal improvizat k tomu, co Jamal pouštěl. Kluci z toho byli tak nadšení, že nám řekli že spolu musíme vystupovat. A tak jsme si jednoho večera s Jamalem sedli a rozhodli se, že to dáme dohromady. O pár měsíců později jsme se dočkali svého prvního vystoupení v tehdejším Tomaresu v Karlových Varech, které odstartovalo naší společnou hudební dráhu. Dostali jsme se pod agenturu Česká Umělecká a od té doby jsme o vystoupení neměli nouzi.

 20150320_111753

Studio 66 se nakonec rozpadlo. Zůstali jsme hudebně aktivní pak už jen já s Jamalem a Ey-Jay, který s námi do dnes hostuje při vystoupeních.

na web2480982_356762114402011_1916915713_n

 

ŽIVOTNÍ ZLOM

V roce 2006 přišel zlom. Studoval jsem na osmiletém gymnáziu v Ostrově a neměl jsem moc dobrý prospěch. Nesnášel jsem matematiku, fyziku, bioligii a podobné předměty. Začal jsem trochu přemýšlet nad tím, co dál a bylo jasné, že nechci již pokračovat na 2. stupeň gymnázia.

Začali jsme se tedy s mámou dívat po hudebních školách. Vždycky mě něco táhlo do Prahy a tak jsem měl 2 možnosti - Pražská konzervatoř Na Rejdišti a nebo populárně a jazzově zaměřená Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka. Cítil jsem, že na pražskou nechci a když jsem se byl podívat na den otevřených dveří na KJJ, měl jsem jasno.

Když jsem procházel budovou, před očima jsem živě viděl, jak tam chodím po chodbách, jím oběd v jídelně, bydlím na intru a chodím cvičit. Po té jsem mámě oznámil, že tam budu chodit do školy. Táhlo mě to více k populární hudbě a improvizaci než k představě, že ze mě bude houslový virtuóz.

 

Příprava na život umělce

Začal jsem navštěvovat hodiny u pana profesora Harbi Shabu, který mě následující rok připravoval na přijímací zkoušky. Okamžitě jsem začal navštěvovat hodiny hudební teorie a dohnal tak své znalosti. Do té doby jsem pořádně neuměl ani noty a hrál převážně podle sluchu.  Svoje kolo jsem nechal ležet ve sklepě, zapřel jsem se a každý den cvičil na housle 2 - 4 hodiny. 

Silná víra v dosažení svého cíle, na maximum za svými sny!

Věděl jsem, že budou brát jen jednoho člověka na obor housle. Tady se projevila má obrovská cílevědomost a silná víra. Věřil jsem, že to dám a udělal jsem pro to naprosté maximum. Vzpomínám si, že mi moje vlastní učitelka nevěřila, že mě přijmou. Nedočkal jsem se ani žádné podpory ze ZUŠ. Jediný člověk, kdo kromě mě věřil, že se tam dostanu, byla moje máma. Ta ale nevěděla, že berou jen jednoho.

Přišel den přijímacích zkoušek, do sluchátek jsem si pouštěl svou vlastní hudbu pro zvýšení sebevědomí a podporu. Nastoupil jsem tam jako suverén s odhodláním a vírou, že se na tu školu dostanu. Vyplnil jsem testy, zahrál jsem na housle a měl z toho dobrý pocit. Když jsme se vraceli autobusem do Karlových Varů, volal mi pan učitel Harbi Shabu, že jsem byl neoficiálně přijat. A tak začal můj život umělce.

20170523_195457

Období na Konzervatoři

Následujících 7 let - od roku 2008 - 2015 jsem strávil život na KJJ.

První rok studia ovlivnil nejvíce moje budoucí hraní. Profesor byl na mě celkem dost tvrdý a já si myslel, že jsem hodně špatný houslista. Proto jsem celý 1. ročník cvičil na housle 6 hodin denně a vytvořil si tak své hráčské schopnosti. Později jsem zjistil, že jsem jeden z nejlepších na škole. Navštěvoval jsem zde také hodiny improvizace a klavíru. Chodil jsem do Pražského filmového orchestru, kde jsem si osvojil schopnosti orchestrálního hraní a hry z listu.

Bylo to jedno z nejhezčích období mého života. Poznal jsem zde svou první životní lásku, s kterou jsem byl po celou dobu studia. Bylo to období studentských večírků, koncertů, poznávání Prahy a zkrátka užívání si mladého studentského života.

DSC_0024

V roce 2012 jsem odmaturoval, pan profesor Shabu odešel a nahradil ho Martin Válek.

V roce 2013 jsem s DJ Jamalem vydali naše první album - Shmakulade.

V roce 2014 jsem úspěšně absolvoval s vyznamenáním. 

V tomto období se také spustila vlna vystoupení a já začal hrát téměř každý den. Jak v klubech, tak i na svatbách, firemních večírcích, na festivalech s kapelou a v neposlední řadě v Plzeňské filharmonii a v Karlovarském symfonickém orchestru. Vznikl zde taky projekt Jager Vibes Orchestra - 8 členný smyčcový orchestr + DJ Akvamen. Byl to takový můj malý splněný sen mít hip hopový smyčcový orchestr. V současné době těleso již nefunguje, ale díky tomu nyní pokračujeme s Akvamenem ve spolupráci a plánujeme nové projekty.

20150928_20542410613004_573012579471786_1967818649579070758_n

Vibes quartet.php  kotty a rytmus 7

 

20160328_130027

Jelikož se mé hudební schopnosti během studia značné zlepšili, probudily se ve mě skladatelské ambice. Rozhodl jsem se nejít na AMU a pokračovat ve studiu houslí, ale studovat skladbu. Byl jsem tedy ten samý rok přijat na Pražskou konzervatoř.

Období na Pražské konzervatoři

Tak jsem se té škole přeci jen nevyhnul.

Odešel jsem po 7 letech z intru, našel si byt a nastoupil do 1. ročníku rovnou k panu řediteli Pavlu Trojanovi, u kterého studuji klasickou skladbu. Populární hudba mě opět lákala a tak jsem si od 2. ročníku přidal druhý hlavní obor - populární skladbu a nastoupil jsem k panu Pavlu Větrovcovi.

Současnost

V polovině 3. ročníku jsem přerušil studium a vydal se cestovat se svým bratránkem Martinem. Naším hlavním cílem byl Nový Zéland, který jsme společně procestovali. Cestování ve mě zanechalo obrovské množství inspirace, že jsem se rozhodl vydat své první autorské album s názvem Around the World. 

Na tomto albu aktuálně pracuji a termín vydání je v září. Do budoucna plánuji dostudovat 4. ročník skladby na konzervatoři a po té se opět vydat do světa.

17211929_10208754837532891_6740159931181937966_o 13130824_1016980235058494_7751797182667951412_o IMG_2351IMG_1927